Aktivitetskalender

Oktober 2018
M T O T F L S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Nordre Land IL -friidrettsgruppa

 

inviterer til

DOKKARUNDEN 2018

 

søndag 9. september på Dokka stadion.

 

Start konkurranseklasser kl 1300.

Start trimklasse uten tidtaking fra kl 1200.

 

Påmelding på Dokka stadion inntil en halv time før start.

 

Klasser: 

10 km:

Konkurranseklasser menn og kvinner: 17-29, 30-39, 40-49 osv

                                      

Løyperekorder: Kvinner:      Marthe K. Myhre              37,57  (2017)

                              Menn:       Carlos Silva de Brito       32,16  (2003)

 

2,8 km:

Konkurranseklasser gutter og jenter 11-12 år, 13-14 år, og 15-16år,

Kvinner/menn 60 år og eldre

Trimklasse uten tidtaking,

 

Løyperekorder: Jenter:         Agnethe Haslie                12,28  (2013)

                            Gutter:        Jo Helmer Skaali             11,00  (2008)

 

 

Startkontingent:

Konkurranseklasse 17 år og eldre:  kr  150,-   inkludert engangslisens.

Løpere med helårslisens betaler kr 120,00

Konkurranseklasse jenter/gutter 11-16 år kr 50,- (ikke lisenskrav)

Trimklasse kr 50,- (ikke lisenskrav)

 

Startkontingenten betales ved henting av startnummer, kontant eller Vips.

Stevnekontor åpner kl 1130.

 

Stort premiebord med gavepremier og vandrepokal til beste dame og herreløper.

Kaffeservering under premieutdelingen.

 

 

VEL MØTT TIL EN HYGGELIG DAG I TERRENGET RUNDT DOKKA

Dokkarunden 2016.                                     

Arrangert 11. september fra Dokka stadion.                  

Arrangør: Nordre Land IL - friidrett, Oppland friidrettskrets

Resultater2,7 km                                                   

Gutter 12-16 år                                                          

Nr   Navn                                                   Klubb                   Tid

1     Peder Elias Nordseth                       Gjøvik Fik             11:47

2     Erik Røstad                                        Nordre Land       12:35

3     Anders Alme Eng                              Nordre Land       13:22

4     Markus Gjerdalen                             Nordre Land       14:44

Gutter 10-11 år                                                          

1     Henrik H. Vestrum                            Søndre Land IL   14:22

2     Fredrik Garlie Holthe                       Varde IL               15:59

3     Imre Garlie Holthe                           Varde IL               16:57

4     Henrik Berger                                    Nordre Land       17:09

5     Bjørn Ole Sogn Bratberg                 Varde IL               17:42

6     Markus Hovdelien Loeng                Nordre Land       18:21

Jenter 10-11 år                                                          

1     Karine Ø. Vestrum                            Nordre Land       17:44

Jenter 12-16 år                                                          

1     Karen Amalie Nordseth                   Gjøvik Fik             12:33

Trimklasse uten tid                                                   

        Julie Røstad                                       Nordre Land      

        Kristian Parthaugen                         Torpa                  

        Martin Parthaugen                          Torpa                  

        Helene Røstad                                  Nordre Land      

        Anne Granly                                       Nordre Land      

        Lisa Bergum                                      Nordre Land      

        Mona Bergum                                   Nordre Land      

        Olaug Parthaugen                            Torpa                  

        Magnus Nielsen                                Nordre Land      

                                                                                                 

Resultater 10 km                                                   

Nr   Navn                                                   Klubb                   Tid

Kvinner 17-29 år                                                        

1     Anne Storslett                                   Moelven              46,10

2     Pia Sofie Måbø                                 Langesund           46,26

Kvinner 30-39 år                                                        

1     Marthe K. Myhre                              Gjøvik Fik             38,20

2     Linda Nielsen                                    Nordre Land       63,20

Kvinner 40-49 år                                                        

        Anne Berit Wollheim                       No team              66,04

        Linne T. Sunne                                  Nordre Land       66,35

Kvinner 50-59 år                                                        

1     Thrine Måbø                                     Langesund           53,25

Menn 17-29 år                                                           

1     Ulrik Måbø                                        Langesund           37,16

2     Ruben Kvamme                                Torpa                   59,41

Menn 30-39 år                                                           

1     Jarle Jakobsen                                  Moelven              36,46

2     Roger Vestrum                                 Søndre Land IL   39,52

3     Tormod Hjortnæs Larsen               Lillehammer IF   43,32

Menn 40-49 år                                                           

1     Helge Holthe                                     Varde IL               37,04

2     Geir Arild Vestrum                            Nordre Land       40,24

3     Rune Hansen                                     Snertingdal ski    41,13

4     Morten Parthaugen                         Torpa                   46,07

5     Stein Halvard Wollheim                  No team              52,31

6     Kjetil Gjerdalen                                 Nordre Land       55,26

Menn 50-59 år                                                           

1     Bjørn Olav Røstad                            Nordre Land       50,30

2     Kay Grøtta                                         No Team             52,57

 

Begge løypene starter på Dokka stadion.  Løypene er merket med piler på veiene, eller merkebånd.  Det er vakter der hvor løypa krysser riksveier.  Løypa har kilometermerking.  Drikkestasjon etter ca. 5 kilometer, og etter målpassering.

10km løypa Starter med 1 ½ runde på stadion, ut porten bort Furuveien, til høyre ned Nybovein, til venstre bort Villaveien, til høyre ned gangvei til Storgata. Langs Bergfossenteret og over jernbanelinja.  Over Torstu til Jevnakerveien.  Over Kolbjørnshusbrua til vestsidevegen.Langs Vestsidevegen fram til hengebrua over til Vinjarmoen. Så langt er det asfalt. Det er det drikkestasjon på Vinjarmoen. «Rundt» Vinjarmoen på stier og grusvei langs elva fram til brua over Dokkaelva.  Langs Torpveien(asfalt) fram til undergangen i enden av Gamleveien. Ut på fylkesvei 250 følger denne til Østsinnilinna, til høyre på denne. Så til høyre på sti gjennom ”Trollskogen” fram til Nedre Smebyveg.  Langs denne, ned Lyngveien og inn på Stadion på oversiden av Dokkahallen.  Avsluttes med en runde på Stadion.

Løyperekorder:

Carlos Silva de Brito;          32,16

Marthe Katrine Myhre         38,20

3km løypa går bort Furuveien, til venstre opp Hensrudvegen, gjennom Holtelia, bort Øvre Smebyveg til Smeby.  Inn til høyre her, deretter følges lysløypa , til venstre der denne deler seg, til venstre og ned stien ved ”Ballsletta, ned til Nedre Smebyveg hvor siste del av 10km-løypa følges

Løyperekorder:

Jo Helmer Skaali                11,00

Agnethe Hasli;                    12,28

År Damer     Herrer  
1985 Rita Finstuen 58,00   Kolbjørn Røstelien 38,12
1986 Grete Klokkersveen 49,24   Åge Nygård 36,40
1987 Ellen Lise Olsen 50,56   Asbjørn Lie 36,00
1988 ?     ?  
1989 Anita Brattsveen 47,49   Birger Helstad 36,49
1990 Hilde Mæhlum 44,28   Bjarne Gjærde 34,35
1991 Marit Grøndalen 41,44   Per Briskelund 34,23
1992 Marit Grøndalen 41,42   Per Briskelund 35,05
1993 Hilde Mæhlum 43,47   Trond Dahlen 36,30
1994 Marit Grøndalen 44,11   Carlos Silva de Brito 34,34
1995 ? ?   ? ?
1996  ? ?   ? ?
1997 Marit Grøndalen ?   Knut Lium ?
1998 Marit Grøndalen ?   Per Briskelund ?
1999 Marit Grøndalen ?   Carlos Silva de Brito ?
2000 Marit Grøndalen ?   Carlos Silva de Brito ?
2001 Ikke arrangert
2002
2003 Margrethe Jørandli 47,48   Carlos Silva de Brito 32,16
2004 Dorthe Foss 43,31   Helge Holthe 35,02
2005 Marthe Myhre 38,40   Arne Mjelde Sæther 34,01
2006 Eirin Leander Aannerud 44,24   Harald Skjellaug 36,17
2007 Toril L. Pedersen 51,08   Arne Mjelde Sæther 33,56
2008 Solfrid Braathen 39,32   Arne Mjelde Sæther 35,04
2009 Solfrid Braathen 39.31   Arne Mjelde Sæther 35,11
2010 Liv Torseng 48,39   Arne Mjelde Sæther 33,33
2011 Tone Dalen 41.25   Harald Toftaker 38.22
2012 Laila Aaberg 44,28   Helge Holthe 35,05
2013 Liv Torseng 46,24   Inge Kristoffersen 36.13
2014 Liv Torseng 48,36   Åsmund Jakobsen 35,47
2015 Marthe Myhre 38,21   Arne Mjelde Sæther 33.47
2016 Marthe Myhre 38.20   Jarle Jakobsen 36,46

Kort løype, 2,8 km

År Jenter   Gutter  
2006     Jo Helmer Skaali 12,10
2007 Amalie Kristenstuen 18,13 Jo Helmer Skaali 11,18
2008 Amalie Kristenstuen 16,54 Jo Helmer Skaali 11,00
2009 Linn Sofie Skaali 15,38 Kristian Jakobsen 12,23
2010 Linn Sofie Skaali 16,16 Knut Einar Jokobsen 12,43
2011 Sandra Jøranli 20,16 Sondre Linnerud 11,33
2012 Agnete Haslie 13,07 Svein Harald Nereng 12,38
2013 Agnethe Haslie 12,28 Simen Granli 12,29
2014 Karen Amalie Nordseth 13,08 Simen Jakobsen 14,28
2015 Karen Amalie Nordseth 13.20 Mahmood Ashiq 12:48
2016 Karen Amalie Nordseth 12,33 Peder Elias Nordseth 11,47

Kommende aktiviteter

tor nov 08, 2018 @19:00 - 21:00
SU-møte
tor nov 15, 2018 @19:00 - 21:00
Styremøte
tor des 13, 2018 @19:00 - 21:00
SU-møte
tir jan 08, 2019 @19:00 - 21:00
SU-møte
man feb 04, 2019 @19:00 - 21:00
SU-møte
tor feb 07, 2019 @19:00 - 21:00
Styremøte
tor mar 07, 2019 @19:00 - 21:00
SU-møte

GIT Logo Profil FB

NLI grasrotandel stående2