Aktivitetskalender

April 2018
M T O T F L S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

30 stilte til start i flott sommervær da friidrettsgruppa arrangerte sitt første "nattløp" med start klokka 22:30.

Totalvinnere ble Abdullahi fra arrangørklubben, og Jessica Silber fra Raufoss IL.

Begge startet i yngste klasse, 12-16 år, og det er oppsiktsvekkende at så unge løpere blir totalvinnere.

Resultater fra "Nattløpet på Dokka 30. juni 2017

G 12-16                                                           

1            Abdullahi                   NLI            17:09

2            Hans Erik Hogne       NLI            19:56

3            Anders Alme Eng       NLI            20:23

4            Erik Røstad               NLI            20:33

5            Stian Berntsen           NLI            20:33

J 12-16                                                            

1            Jessica Silber            Raufoss     20:34

2            Sara Tronrud             NLI            24:06

3            Merete Berntsen        NLI            25:36

K 17-29                                                           

1            Agnethe Haslie          Gjøvik        22:01

2            Kristine Heistad                          24:26

K 40-49                                                           

1            Linda Nilsen              NLI            27:46

2            Anne Berit Strandum                  31:29

3            Lillian Bang Hagen     NLI            31:30

K 50-59                                                           

1            Bjørg Hagaseth                          22:59

M 17-29                                                           

1            Crespo dos Santos                     17:16

2            Trym Stensvold         Follo ski     17:19

3            Simen Munkelien                        20:15

M 30-39                                                           

1            Torbjørn Høitomt                        17:51

2            Eirik Gjerdalen           NLI            21:01

3            Jan Vidar Martinsen                    21:36

M 40-49                                                           

1            Geir Arild Vestrum     NLI            17:58

2            Vegar Jøranli             NLI            18:09

3            Knut Lium                 NLI            18:22

4            Geir Jarle Bjørneng                    21:03

5            Tommy Selnes                           22:46

6            Helge Stadheim         Nammo      23:39

M 50-59                                                           

1            Ivar Sveen                                 23:11

Trimklasse uten tid                                  

                     Oskar Lium                               

                     Lovise Lium                               

                     Anita Roen                                

Arrangør: Nordre Land IL - friidrett

 

Dokkarunden 2016.                                     

Arrangert 11. september fra Dokka stadion.                  

Arrangør: Nordre Land IL - friidrett, Oppland friidrettskrets

Resultater2,7 km                                                   

Gutter 12-16 år                                                          

Nr   Navn                                                   Klubb                   Tid

1     Peder Elias Nordseth                       Gjøvik Fik             11:47

2     Erik Røstad                                        Nordre Land       12:35

3     Anders Alme Eng                              Nordre Land       13:22

4     Markus Gjerdalen                             Nordre Land       14:44

Gutter 10-11 år                                                          

1     Henrik H. Vestrum                            Søndre Land IL   14:22

2     Fredrik Garlie Holthe                       Varde IL               15:59

3     Imre Garlie Holthe                           Varde IL               16:57

4     Henrik Berger                                    Nordre Land       17:09

5     Bjørn Ole Sogn Bratberg                 Varde IL               17:42

6     Markus Hovdelien Loeng                Nordre Land       18:21

Jenter 10-11 år                                                          

1     Karine Ø. Vestrum                            Nordre Land       17:44

Jenter 12-16 år                                                          

1     Karen Amalie Nordseth                   Gjøvik Fik             12:33

Trimklasse uten tid                                                   

        Julie Røstad                                       Nordre Land      

        Kristian Parthaugen                         Torpa                  

        Martin Parthaugen                          Torpa                  

        Helene Røstad                                  Nordre Land      

        Anne Granly                                       Nordre Land      

        Lisa Bergum                                      Nordre Land      

        Mona Bergum                                   Nordre Land      

        Olaug Parthaugen                            Torpa                  

        Magnus Nielsen                                Nordre Land      

                                                                                                 

Resultater 10 km                                                   

Nr   Navn                                                   Klubb                   Tid

Kvinner 17-29 år                                                        

1     Anne Storslett                                   Moelven              46,10

2     Pia Sofie Måbø                                 Langesund           46,26

Kvinner 30-39 år                                                        

1     Marthe K. Myhre                              Gjøvik Fik             38,20

2     Linda Nielsen                                    Nordre Land       63,20

Kvinner 40-49 år                                                        

        Anne Berit Wollheim                       No team              66,04

        Linne T. Sunne                                  Nordre Land       66,35

Kvinner 50-59 år                                                        

1     Thrine Måbø                                     Langesund           53,25

Menn 17-29 år                                                           

1     Ulrik Måbø                                        Langesund           37,16

2     Ruben Kvamme                                Torpa                   59,41

Menn 30-39 år                                                           

1     Jarle Jakobsen                                  Moelven              36,46

2     Roger Vestrum                                 Søndre Land IL   39,52

3     Tormod Hjortnæs Larsen               Lillehammer IF   43,32

Menn 40-49 år                                                           

1     Helge Holthe                                     Varde IL               37,04

2     Geir Arild Vestrum                            Nordre Land       40,24

3     Rune Hansen                                     Snertingdal ski    41,13

4     Morten Parthaugen                         Torpa                   46,07

5     Stein Halvard Wollheim                  No team              52,31

6     Kjetil Gjerdalen                                 Nordre Land       55,26

Menn 50-59 år                                                           

1     Bjørn Olav Røstad                            Nordre Land       50,30

2     Kay Grøtta                                         No Team             52,57

 

 

Begge løypene starter på Dokka stadion.  Løypene er merket med piler på veiene, eller merkebånd.  Det er vakter der hvor løypa krysser riksveier.  Løypa har kilometermerking.  Drikkestasjon etter ca. 5 kilometer, og etter målpassering.

10km løypa Starter med 1 ½ runde på stadion, ut porten bort Furuveien, til høyre ned Nybovein, til venstre bort Villaveien, til høyre ned gangvei til Storgata. Langs Bergfossenteret og over jernbanelinja.  Over Torstu til Jevnakerveien.  Over Kolbjørnshusbrua til vestsidevegen.Langs Vestsidevegen fram til hengebrua over til Vinjarmoen. Så langt er det asfalt. Det er det drikkestasjon på Vinjarmoen. «Rundt» Vinjarmoen på stier og grusvei langs elva fram til brua over Dokkaelva.  Langs Torpveien(asfalt) fram til undergangen i enden av Gamleveien. Ut på fylkesvei 250 følger denne til Østsinnilinna, til høyre på denne. Så til høyre på sti gjennom ”Trollskogen” fram til Nedre Smebyveg.  Langs denne, ned Lyngveien og inn på Stadion på oversiden av Dokkahallen.  Avsluttes med en runde på Stadion.

Løyperekorder:

Carlos Silva de Brito;          32,16

Marthe Katrine Myhre         38,20

3km løypa går bort Furuveien, til venstre opp Hensrudvegen, gjennom Holtelia, bort Øvre Smebyveg til Smeby.  Inn til høyre her, deretter følges lysløypa , til venstre der denne deler seg, til venstre og ned stien ved ”Ballsletta, ned til Nedre Smebyveg hvor siste del av 10km-løypa følges

Løyperekorder:

Jo Helmer Skaali                11,00

Agnethe Hasli;                    12,28

Kommende aktiviteter

GIT Logo Profil FB